"Enter"a basıp içeriğe geçin

ÖZGEÇMİŞ

Şanlıurfa da doğdu  ilk, orta ve lise tahsilini Ankara da tamamladı . İlk ve ortaokul yıllarında  sesinin farklılığını güzelliğini hocaları  keşfetmişlerdi ama ailesinin istememesi nedeniyle; Konservatuara girme arzusu gerçekleşmedi. Sonrasında lise devam etti okul korolarında ve çeşitli aktivitelerde.şarkılar söyledi…

Nihayetinde 1984 yılında TRT Ankara radyosunun açmış olduğu ilk gençlik korosu sınavını kazandı. orada 1,5 yıl kadar eğitim gördü  devam ederken şu anda da musikimiz için çok büyük önem taşıdığına inandığım amatör korolara devam etti ve oradaki hocaları daha sonra da radyo da  çok kıymetli üstatlar eğitmenleri oldu.

1985 yılın da gençlik korosu devam ederken amatör olarak da farklı bir şeyler öğrenmek için farklı bir kulvar da korolara devam etti. Çok değerli hocaları Kadri ŞARMAN, Ahmet HATİPOĞLU, Cengiz Nadir ÇAĞLAR gibi Türk musikisine gönül vermiş isimlerini altın harflerle yazdırmış hocaların elinde eğitim görürken, 1987 yılında Ankara radyosunun açmış olduğu yetişmiş ses sanatçısı sınavını kazandı.

Ve 35 yıldır TRT Ankara Radyosunda Türk müziği sanatçısı olarak  hem de     sunucu olarak görev yapmaktadır. Halen TRT Nağme’de perşembe günleri saat 13:00’de canlı olarak yayınlanan Güfteden Besteye proğramının hem sunuculuğunu hem de solistliğini yapmaktadır.